Czerń to jeden z najpopularniejszych trendów kuchennych. Choć w naszych domach wciąż dominują białe kuchnie, warto rozważyć ten kolor, jeśli chcemy wprowadzić jakieś zmiany lub udekorować swoją kuchnię. Dlaczego.

Kuchnia dla odważnych

Zastosowanie czarnego koloru we wnętrzach to nie lada wyzwanie. Jest to kolor straszny, którego boimy się w dużych ilościach, ponieważ wywołuje w nas uczucie ponurości i mroku. Czerń to także kolor, który odzwierciedla elegancję, styl, nowoczesność i dobry gust. Mimo, że wygląda świetnie, nie jest to najpopularniejszy kolor do kuchni. Może być jednak mało przytłaczający, jeśli dobierzemy do niego odpowiednie dodatki.
Czarna kuchnia jest dla osób, które są odważne i nie mają nic przeciwko próbowaniu nowych rozwiązań w swoich wnętrzach. Sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, gdzie będzie mogła w pełni błyszczeć, a otaczająca ją przestrzeń doda jej powietrza.
Nie ma znaczenia, czy będzie to w pełni wyposażona kuchnia, czy mały aneks kuchenny. Czarna kuchnia świetnie wygląda zarówno w osobnej, zamkniętej przestrzeni, jak i jako tło dla naszego salonu.

Czerń złamana

Kuchnia, która jest cała czarna spodoba się tym, którzy kochają minimalizm i totalną zabudowę.
Na co dzień takie rozwiązanie może wydawać się przytłaczające, dlatego warto dodać do kuchni elementy, które rozjaśnią wnętrze.
Czarne fronty szafek, w zależności od preferencji matowe lub błyszczące, umieszczone na tle czarnych ścian elegancko wkomponują się we wnętrze.

W kuchni można zastosować blaty, które rozjaśnią ciemną kuchnię. Jasne drewno, biały marmur rozjaśnią Twoją kuchnię.

Drzwi i listwy przypodłogowe to dwa kolejne elementy, które można wykorzystać jako kontrapunkt dla czarnego koloru kuchni. Nasze wnętrze będzie błyszczeć dzięki jasnym drzwiom i dopasowanym listwom przypodłogowym, które otaczają pomieszczenie kuchenne jasną linią.

Można też wybrać jaśniejsze uchwyty do szafek, jeśli blaty, drzwi i listwy nie wystarczą.

Wybierz elementy kuchni (miedź, kość słoniowa lub biel) tak, aby były z nimi w harmonii.

Możesz też wymienić podłogę na jaśniejszą, która rozjaśni wnętrze.

Czy istnieje czarna kuchnia, która jest odpowiednia dla każdego?

Nie. Nie jest ona przeznaczona dla każdego. Możesz wybrać jeden lub dwa elementy, jeśli wolisz czerń, ale nie całą kuchnię. Może ściana, albo kilka szafek. Czarny to kolor, który budzi elegancję i dobrze komponuje się z innymi barwami. Warto spróbować różnych kombinacji, aby nasza kuchnia była bardziej atrakcyjna dla oka.