Czy można zbudować dom bez drzwi? Po pierwsze, aby wejść do domu potrzebujemy drzwi. A drzwi wewnętrzne? Czy są one niezbędne? Czy jednak są niezbędnym elementem naszych domów?

Uwielbiamy łączyć przestrzenie. Wygodnym rozwiązaniem stało się dla nas połączenie przestrzeni dziennej z kuchenną. Trudno znaleźć dewelopera, który projektuje mieszkania z osobnymi kuchniami. Nierzadko zdarza się, że łączą te dwie przestrzenie. To optycznie poszerza wnętrze, dając większą swobodę. Dzięki temu nawet mała kawalerka może wydawać się przestronna.

Elementami dzielącymi przestrzenie są kanapa, stół jadalny i wyspa kuchenna, które służą skuteczniejszemu niż formalnie zorganizowaniu kuchni od części dziennej.

A co z drzwiami?

Czy możemy pozbyć się ich wszystkich i pozostawić wnętrza bez wykończenia? Co z łazienką i sypialnią? Co z sypialnią dla dziecka?

Intymność jest najważniejsza w każdej przestrzeni, którą zajmują ludzie. Większość z nas nie wyobraża sobie toalety, która nie jest połączona z drzwiami. Co prawda istnieją rozwiązania, które potrafią połączyć łazienkę i sypialnię bez podziału, ale są to rozwiązania rzadkie.

Łazienka i toaleta to wrażliwe miejsca, które wymagają intymności. Osiąga się to poprzez zamknięcie ich przed wzrokiem osób postronnych. Takie zamknięcie zapewniają drzwi.

Drzwi wewnętrzne do mieszkania

Drzwi pełne lub przeszklone, ze względu na swoją strukturę, nie są w stanie pozwolić na zobaczenie tego, co dzieje się w środku.

Modułowe drzwi wewnętrzne

Sypialnia dziecka

Chcemy, aby nasze dziecko, gdy pojawi się w naszym życiu, było jak najbliżej. Potrzebuje ono również bliskości swoich rodziców. W tym czasie najlepiej jest trzymać dziecko blisko rodziców.

Jest to dynamiczny proces, który zmienia się z czasem. Jako nastolatek, nasz maluch potrzebuje więcej przestrzeni. Nie musi już być otoczony przez rodziców.
O ile na początku drzwi mogą nie wydawać się konieczne, o tyle z biegiem czasu będą nabierały znaczenia. Ważne jest, aby zapewnić naszemu dziecku bezpieczną przestrzeń dla jego intymności. Nawet jeśli będą to drzwi prowadzące do jego sypialni, będzie ono miało swobodę otwierania i zamykania ich, kiedy tylko zechce.