Urządzając bądź remontując dom czy mieszkanie mamy zazwyczaj do wymiany kilka par drzwi. Jedne prowadzą do sypialni, kolejne do pokoju dziecka czy łazienki. Jeśli nasza kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, a nie aneksem, to również tutaj potrzebne są drzwi.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Jednakowe, czy może różne? Podpowiadamy, jak dokonać tego wyboru.

Jednakowe drzwi wewnętrzne w całym domu

Najprostszym rozwiązaniem, które posłuży estetyce naszego wnętrza, jest wybór jednakowych drzwi prowadzących do różnych pomieszczeń. Dokonujemy wyboru wzornictwa odpowiadającego naszym gustom i zamawiamy drzwi, które prowadzić będą do wszystkich pomieszczeń. Zazwyczaj są to drzwi pełne, bez przeszkleń, gdyż sprawdzić się muszą zarówno wtedy, gdy prowadzą do łazienki czy sypialni, w których najważniejsza jest intymność, jak i do kuchni czy pokoju dziecka.

Alternatywnym wyborem są drzwi z niewielką ilością przeszkleń. Najczęściej wybierane są w takim przypadku przeszklenia niewielkie, które wypełnione matową z jednej strony szybą Satinato ograniczają widoczność wnętrza pomieszczenia.

Dzięki temu sprawdzą się doskonale zarówno w pomieszczeniach, w których pełnią jedynie rolę wydzielającą przestrzeń, jak i w tych, w których są ważnym elementem stwarzającym poczucie intymności i bezpieczeństwa.

A co w przypadku, gdy lubimy duże przeszklenia? Czy musimy rezygnować z drzwi, których większą część zajmuje szyba? Oczywiście, że nie!

Różne drzwi – jedna kolekcja

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli nam dopasować drzwi do różnego typu pomieszczeń z zachowaniem jednolitej stylistyki jest wybór jednej kolekcji.
W ramach jednej linii dostępne są zarówno drzwi pełne, jak i z różną liczbą i wielkością przeszkleń. Dzięki temu możemy swobodnie dopasowywać wzornictwo do rodzaju pomieszczenia bez obaw o estetykę całego mieszkania.

Takie rozwiązanie daje nam pole do puszczenia wodzy wyobraźni, zarazem dbając o to, by owo aranżacyjne szaleństwo mieściło się w granicach estetyki.

Kolekcja pozwala nam na zachowanie estetycznej spójności i jednocześnie dopasowanie drzwi do wnętrza, do którego prowadzą.

Do łazienki czy sypialni możemy wybrać drzwi pełne. W salonie czy kuchni ciekawym rozwiązaniem będą drzwi z największą liczbą przeszkleń. Do pokoju dziecka prowadzić zaś mogą drzwi z jednym lub dwoma przeszkleniami.

Dodatkowe możliwości stwarzają rodzaje szyb – od pełnego matu zapewniającego całkowitą niewidoczność wnętrza do pełnej przeźroczystości. Od nas zależy, którą wersję wybierzemy.

Wybierając drzwi pamiętajmy o całości. Nie kierujmy się jedynie jednym pomieszczeniem, lecz miejmy na uwadze całe mieszkanie czy dom. Dzięki takiemu podejściu uda nam się stworzyć wnętrza funkcjonalne i estetyczne.