Czasami nachodzi nas nieodparta ochota na zmiany w naszym domu czy mieszkaniu. Szczególnie, gdy mamy na to więcej czasu i zamiast wybierać się na urlop planujemy odświeżenie naszego M. Oglądamy pinteresta i marzymy o wielkiej wnętrzarskiej rewolucji, która z powodzeniem odmieni nasze pomieszczenia. Tylko, ile to kosztuje?
Często to właśnie kwestia domniemanych kosztów sprawia, że nasze marzenia odkładamy na bliżej nieznaną przyszłość, kiedy to nagromadzimy środki konieczne do wykonania metamorfozy.

Czy brak fortuny oznacza, że musimy rezygnować ze zmiany? Czy nie możemy zrobić czegoś, co nie jest bardzo kosztowne ( bo umówmy się, wszystko kosztuje, tylko może to być mniej lub zdecydowanie więcej). A potem wybrać się na krótki urlop przed powrotem do pracy.

Oczywiście, że możemy.

Malujemy ściany

To najprostszy i zarazem bardzo efektowny sposób wpływający na zmianę naszego wnętrza lub wnętrz. Dodatkowo możemy to zrobić sami, dzięki czemu nasze koszty ogranicza się do zakupu farby i tylko od nas zależy, którą z dostępnych na rynku wybierzemy.

Fajnym pomysłem, którego wprowadzenie nie jest trudne, a wywołuje natychmiastowy efekt wow jest pomalowanie jednej ze ścian, np. w sypialni na mocny, kontrastowy kolor.

Malujemy szafki

Jeśli znudziły Ci się szafki kuchenne lub stojące w salonie komody nie zaczynaj od kupowania nowych mebli, jeśli te stare są w dobrym stanie. Po prostu zacznij od malowania.
tak, meble również możemy przemalować na wybrany przez nas kolor. Dostępne są na rynku farby przeznaczone specjalnie do malowania płyt meblowych, zatem wystarczy odrobina chęci , by zyskać nowy wygląd mebla.

Możemy również zrobić jakiś szablon i dzięki niemu na naszych meblach wyczarować kreatywne wzory, które upiększa nasza przestrzeń. A jeśli podoba nam się wzór na wypatrzonej w sklepie tapecie, ja również możemy użyć, jako element do naklejenia na naszym meblu .
Wystarczy trochę wyobraźni, by zyskać mebel inny niż wszystkie, który będzie ozdoba naszego salonu.

Zmieniamy poduchy

A najlepiej po prostu zmień poszewki na poduchy, które są ozdoba kanapy. Czasami naprawdę wystarczy niewiele, by zaspokoić swoją potrzebę zmiany. Poszewki na poduszki potrafią czynić swoimi kolorami cuda i nie są drogie. Zatem ich wymiana nie będzie stanowiła obciążenia dla domowego budżetu a na pewno ucieszy oko.

Więcej zieleni

Jeśli w twoim mieszkaniu nie było zbyt wiele zieleni postaw na rośliny. Ich obecność w naszych wnętrzach ma duży wpływ nie tylko na ich wygląd , lecz również, a może przede wszystkim , na nasze samopoczucie. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule o Biofilii, i gdy tylko to zrobisz, wybierz rośliny, które zabierzesz ze sobą do domu.
Nowa zieleń to niewielki koszt. Popularne osiedlowe sieciówki co chwilę mają w swojej ofercie piękne rośliny, które możesz zabrać ze sobą do domu, by stworzyć zielony kącik. Wystarczy tylko kupić kolorowe osłonki na doniczki, by dopełnić całość.

Wymieniamy lampy

Spójrz ku górze i pomyśl, jak wyglądałoby twoje wnętrze, gdyby to właśnie je wymienić? Może na większe? Może na kolorowe? Może na stylizowane? A może dodaj kinkiety na ścianach. A może lampki stojące postawione na meblach dodadzą im uroku, a wieczorem wprowadza dodatkowo miły klimat? Oświetlenie to ważny element naszych wnętrz. Czasami wystarczy zmiana lampy, by zyskać nowy efekt.

Nie warto rezygnować z marzeń o zmianie we wnętrzach. Czasami wystarczy niewiele, by odmienić je i uczynić bardziej przyjaznymi. Powodzenia!