W naszych domach i mieszkaniach znajduje się wiele drzwi wewnętrznych, które pełnią wiele funkcji. Są one ważnym elementem dekoracyjnym, który może wpłynąć na estetykę wnętrza.
Czasami wybór tych najlepszych dla siebie może być trudny. Czy mają być płaskie czy modułowe? Z przeszkleniami czy bez? Na jaki wzór należy się zdecydować?

Te dylematy mamy już za sobą, teraz czas zmierzyć się z kolejnym: jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać do naszego mieszkania? Jakie drzwi wewnętrzne będą najlepsze do mojego M? Ten artykuł pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Kolory drzwi wewnętrznych

Kolory drzwi wewnętrznych powinny uzupełniać wnętrze. Ważne jest, aby przeanalizować M jako całość.
Podłogi, okna, listwy przypodłogowe i meble.

Jest to dobry pomysł, aby utrzymać kolory drzwi wewnętrznych, listwy przypodłogowe i ramy okienne takie same.

Uszkodzone drzwi

Dzięki temu rozwiązaniu drzwi wewnętrzne mają spójny kolor z kolorami listew przypodłogowych lub okien, tworząc estetyczną ramę dla pomieszczenia. Do ramy tej możemy następnie dodać dodatkowe elementy bez obaw o stworzenie aranżacyjnego szaleństwa.

Jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać? Ściana sama podpowie.

Przyjrzyjmy się ścianom w naszych wnętrzach, aby ustalić odpowiedni kolor drzwi wewnętrznych. Dopasowanie drzwi wewnętrznych do ścian to kolejna opcja.

Drzwi Martin

Dopasowanie koloru drzwi wewnętrznych do koloru ścian tworzy jednolity efekt, który będzie stanowił tło dla mebli i dodatków.

Kolory drzwi wewnętrznych można dopasować do elementów wystroju, takich jak podłoga i meble.

Można dopasować kolor drzwi wewnętrznych do podłogi i mebli.
Jest to częste rozwiązanie w przypadku drzwi wykonanych z drewna (jasnego lub ciemnego). Tworzy to efekt estetyczny przemyślanego wnętrza.

Gdy trudno dopasować, jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać?

Czasami trudno jest wybrać odpowiedni kolor naszych drzwi wewnętrznych. Żadna z powyższych opcji nie przemawia do nas wizualnie. Jakie są Twoje możliwości?
Wybierz biel. Białe drzwi sprawdzą się wszędzie, niezależnie od tego, jakiego koloru jest Twoja podłoga, meble czy ramy okienne.
Białe drzwi wyglądają świetnie ze ścianami w każdym kolorze, od jasnych beżów i szarości, przez błękity, po ciemniejsze zielenie i czerń.

Kolor drzwi wewnętrznych i wielkość pomieszczenia

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przestrzeń przy wyborze kolorów drzwi wewnętrznych.
Jeśli wnętrze jest małe, można przejść do drzwi w jasnych kolorach, takich jak biały, szary lub jasny kolor drewna. Dzięki temu wizualnie powiększymy wnętrze. Ciemne drzwi mogą dać efekt przytłaczający. Jeśli wolisz lekkość i przestronność, to najlepszym wyborem będą drzwi w jasnych kolorach.

Pamiętaj, że to najlepsze kolory drzwi wewnętrznych.

Wnętrza, w których żyjemy mają przede wszystkim podobać się nam samym. Są naszym domem i powinniśmy się w nich dobrze czuć. Nie wahajmy się spróbować niestandardowego rozwiązania czy szalonego koloru drzwi ( jak np. czerwony).

Twoje wnętrze to także wyraz o Twojej osobowości. Więc do dzieła!