Przyroda jest dla nas ważna. Uwielbiamy przebywać w miejscach nawiązujących do natury. To nas uspokaja, koi i relaksuje. Wprawia nas w dobry nastrój. Dlatego też łatwo i chętnie przenosimy to uczucie do naszych wnętrz. Dzieje się to między innymi za pomocą kolorów.

Wnętrza są definiowane przez kolor. Schemat kolorystyczny, który wybieramy dla naszych pokoi, określa kierunek, w którym patrzymy, gdy wybieramy podłogi, drzwi i akcesoria.

Kolory ziemi.

Rozejrzyj się dookoła, aby zobaczyć kolory. Przejdź się wśród porośniętych mchem drzew i innych hub. Możesz zobaczyć pola zbóż przeplatające się z polami kwitnących maków. Potem możesz usiąść obok rzeki na łące. Natura jest pełna inspiracji.

Jakie kolory zobaczymy?
Po pierwsze, istnieje wiele brązów. Są brązy głębokie i ciemne, jak również jaśniejsze i bardziej rozmyte. Kolory gleby, liści i pni drzew. Ciepłe odcienie beżu przypominają piasek, szarości głazy i kamienie, od najjaśniejszych, prawie białych, po najciemniejsze, nasycone, bliskie czerni.
Ponieważ natura nie jest jednoznaczna ani mocno zdefiniowana, paleta barw jest dość rozciągnięta tonalnie. Ma subtelne odcienie, kolory, które się ze sobą mieszają i delikatne rozmycia, które cieszą oczy.

Kolory ziemi to żółcie, pomarańcze i czerwienie. Delikatne, rozmyte róże i zielenie.
Możemy wybrać, który kolor będzie dominujący, a które kolory pojawią się jako dodatek, dopełnienie lub delikatne ożywienie naszego wnętrza.
Wnętrza, które są urządzone w kolorach ziemi, beżach, bielach czy delikatnych brązach często będą kolorami bazowymi. To właśnie w tych barwach goszczą drzwi, podłogi i ściany. Określają one również kolor mebli.
Do obicia sofy, poduszek, dywanów i roślin wypełniających wnętrza ulubionymi bibelotami stosuje się mocniejsze kolory.

Dzięki temu powstaną wnętrza spokojne, ciepłe i przytulne. Wnętrza, które są pełne pozytywnej energii. To wnętrza, w których poczujemy się tak naturalnie jak w naturze.