To, jak czujemy się w naszych wnętrzach i jak się w nich prezentuje, ma ogromny wpływ na samopoczucie. Dodaje nam energii, poprawia nastrój i sprawia, że chcemy tego, na co mamy ochotę. Szczególnie ważne jest to, że światło słoneczne i naturalne wpływa na produkcję serotoniny, zwanej też hormonem szczęścia.
Światło słoneczne

Jest niezbędne do naszego codziennego funkcjonowania, dlatego zadbajmy o to, aby w naszych wnętrzach było jak najwięcej naturalnego światła. Jak najwięcej naturalnego światła.

Duże przeszklenia

Duże przeszklenia to świetny sposób na wpuszczenie do naszych wnętrz dużej ilości światła słonecznego.
Możemy na to wpłynąć wybierając wnętrza z dużymi oknami. Ilość i wielkość okien ma głęboki wpływ na to, ile naturalnego światła otrzymujemy w naszych domach.
Im więcej zajmują one miejsca, tym więcej światła otrzymamy.

Okna bez zasłon

Ponadto, jeśli chcesz wpuścić do wnętrza światło, nie wieszaj grubo tkanych zasłon. Będą one blokować światło słoneczne przed dotarciem do wnętrza. Możesz zostawić je otwarte, aby wpuścić światło i nie mieć żadnej tkaniny.

Jeśli musimy zasłonić okna w pomieszczeniach takich jak sypialnia, powinniśmy zastosować lekkie firanki, rolety lub zasłony, które można łatwo zwinąć i przesunąć w ciągu dnia. Dzięki temu naturalne światło będzie mogło prześwitywać.

Drzwi z przeszkleniami

Jeśli wnętrza wymagają doświetlenia ze względu na małe okna lub fakt, że mieszkanie wychodzi na zewnątrz, co często dostarcza mniej naturalnego światła niż zwykle, możemy wybrać drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim do wnętrza dostanie się więcej światła, co zwiększy jasność i przestrzeń.

Istnieje wiele opcji drzwi z przeszkleniami, od dużych tafli szkła po małe wkładki w skrzydłach i wszystko pomiędzy. Jak zawsze, wybór należy wyłącznie do nas.

Drzwi wewnętrzne, których charakterystycznym elementem jest duże, centralnie umieszczone przeszklenie, zapewnią dużą ilość światła do pomieszczenia.
Możemy je wstawić nawet do sypialni z szybą Satinato, ponieważ ukryjemy ją za drzwiami.

Drzwi wewnętrzne Dolce są idealne do łazienek, ponieważ pozwalają na wybór ilości przeszkleń w ich środkowej części.

Można również zdecydować się na delikatne przeszklenia. Wpuszcza ono mniej światła i jest bardzo dekoracyjnym elementem.

Naturalne światło jest ważnym elementem wpływającym na nasze codzienne samopoczucie. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak zaprojektowane są nasze przestrzenie mieszkalne, aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło.