Czy to możliwe, aby klamka do drzwi stała się bohaterem artykułu? Można by pomyśleć, że to zwykła część, która otwiera drzwi. Ale, ten artykuł zmieni Twoje zdanie. Jesteśmy o tym przekonani!

Wybór, który sprawi, że zakręci Ci się w głowie

Gdyby klamka miała być elementem dyskretnym, powstałoby tylko 10 modeli. Podstawową funkcją bohaterki jest otwieranie i zamykanie drzwi. Nie jest ona jednak mniej ważna niż jej walory estetyczne.
To właśnie dzięki temu na rynku mamy szeroki wybór klamek. Różnią się one materiałem, kształtem, wielkością i kolorem.

Klasyczny czy nowoczesny?

Czy wolisz styl nowoczesny czy klasyczny? Jak urządzone jest Twoje wnętrze? Jakie drzwi prowadzą do pomieszczeń i z czego są wykonane?

To ważne, bo do tych elementów dopasujesz klamkę przy wyborze klamki.

W zależności od potrzeb możesz wybrać nowoczesne, minimalistyczne modele lub klasyczne wzory.

Czy kolor ma znaczenie?

Przy wyborze klamek weź pod uwagę kolorystykę wnętrza. Przykładowo, jeśli wnętrze jest mocno zabarwione srebrem, pojawi się ono w takich elementach jak ramy obrazów, lampy czy nogi stołu. Wybieramy wtedy klamki ze stali nierdzewnej lub chromowanego niklu. Jeśli w naszych wnętrzach dominują elementy mosiężne, klamki również powinny być w tym kolorze.

Trwałość i Odporność

Jak często w ciągu dnia naciskane są klamki w Twoich drzwiach? Można policzyć liczbę domowników i pomnożyć tę liczbę przez test. Będzie ona dość imponująca. Można przypuszczać, że będzie ich wiele.

Klamka to ważny element, który służy zarówno celom praktycznym, jak i estetycznym. To nie tylko klamka, która pozwala nam zamykać i otwierać drzwi. Może być ozdobą naszych drzwi i uzupełnieniem naszego wnętrza. Warto poświęcić trochę czasu na wybór klamek do swojego domu. Najlepszym rozwiązaniem dla Twojego wnętrza będzie zastosowanie takiej samej klamki do wszystkich drzwi. Pozwoli to uniknąć estetycznego misz-maszu.