Myśląc o zakupie drzwi, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale też względy praktyczne. Ten aspekt jest szczególnie ważny jeśli planujemy przeznaczyć mieszkanie na wynajem. Jak wybrać drzwi do mieszkania na wynajem. Na co zwrócić uwagę, aby ostateczna aranżacja odpowiadała potrzebom przyszłych lokatorów.
Zakup mieszkania na wynajem to obecnie coraz chętniej wybierany sposób inwestowania pieniędzy. Kupujący traktują je jako lokatę kapitału i nawet jeśli kredytują, całe przedsięwzięcie jest dla nich korzystne finansowo.
Dużą grupą społeczną zainteresowaną wynajęciem pokoju czy mieszkania są studenci. Czas nauki w innym mieście wymusza na nich znalezienie miejsca, w którym spędzą 9 miesięcy roku akademickiego. Przygotowując więc mieszkanie na wynajem, pamiętajmy o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze podłoga. Powinna być trwała, łatwa w utrzymaniu w czystości, zwłaszcza gdy mieszkać będzie kilka osób, oraz odporna na uszkodzenia i zarysowania, które mogą się zdarzyć zarówno przy wprowadzaniu jak i wyprowadzaniu się lokatorów. Dobrze jeśli wnętrze będzie przestronne, sprzyjające nauce i dobrze oświetlone. W wyposażeniu każdego pokoju powinno znaleźć się biurko lub stół do nauki oraz oczywiście miejsce do spania, szafa, półki. Ważne jest, aby w mieszkaniu był bezprzewodowy internet – dostęp do sieci to obecnie jeden z najważniejszych elementów decydujących o wynajęciu. Pamiętajmy też, aby zapewnić lokatorom należytą prywatność. Pokoje przechodnie czy z wspólnym aneksem kuchennym mogą długo nie znaleźć swoich nowych najemców.
Ważną rolę w budowaniu sfery prywatnej mają drzwi. Ich wybór powinien być kompromisem między estetyką i funkcjonalnością. Polecane są tu szczególnie drzwi pełne – bez przeszkleń. Brak ich będzie w tej sytuacji nie wadą, a zaletą. Pozwolą one oddzielić wynajmowane pokoje, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu jest kilku lokatorów, i stworzyć poczucie intymności. Jeśli zależy nam na aranżacji klasycznej, neutralnej i ekonomicznej warto rozważyć zakup drzwi Invado Norma Decor, które będą pasować do każdego typu mieszkań. Niedrogim, a nawiązującym do współczesnych trendów będzie wybór modeli Invado Orso – prostota połączona z wyrazistymi geometrycznymi kształtami. Dobrze sprawdzą się także skrzydła drzwiowe Strada łączące minimalizm z dekoracyjnością. – Oferta rynkowa drzwi wewnętrznych jest ogromna. Wszystko zależy od budżetu i funkcji jaką mają one spełniać – wyjaśnia Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.
Wielu właścicieli szuka najemców, mając na uwadze zupełnie inne grupy społeczne czy zawodowe. Chętnie udostępniają je turystom z Polski czy z zagranicy, firmom, szukającym noclegu dla pracowników wyjeżdżających w delegację. Z takich oferty korzystają również menedżerowie na kontraktach czy freelancerzy pracujący zdalnie z różnych części świata. W tym przypadku aranżacja mieszkania ma kluczowe znaczenie i warto ją skonsultować z architektem wnętrz. Wnętrze powinno mieć swój unikatowy charakter i wyróżniać się spośród mnogości innych ofert.
Dobrze jest jeśli zainwestujemy w różnego rodzaju udogodnienia – zmywarkę, plazmę czy suszarkę do włosów. Wszystkie te elementy pozytywnie zaskoczą najemców i znacznie podnoszą standard wynajmowanej powierzchni. W takich mieszkaniach możemy pozwolić sobie na aranżacyjną fantazję – zarówno w zakresie wykończenia jak i wyposażenia. Modną obecnie biel można wykorzystać, montując drzwi Invado Bianco, nawiązujące do stylu skandynawskiego. Modele z kolekcji Invado Larina przyciągną grą faktur i kształtów, a propozycje z linii Capena Inserto to eklektyczne połączenie nowoczesnej geometrii z tradycyjnym podejściem do wzornictwa. Pamiętajmy, aby drzwi i pozostałe elementy wyposażanie tworzyły ze sobą spójną całość.