Jeśli w naszej rodzinie są dzieci, mniejsze lub większe, to urządzając mieszkanie lub dom staniemy przed wyborem drzwi nie tylko do łazienki czy sypialni, lecz również tych, które prowadzić będą do dziecięcego pokoju. Urządzając pokój dziecka i wybierając drzwi do dziecięcego pokoju warto chwile się zastanowić.

Drzwi do pokoju dziecka mają być bezpieczne, wytrzymałe, estetyczne. I muszą pasować do pozostałych drzwi w naszym M. Czy da się to połączyć?

Drzwi do pokoju dziecka – po pierwsze bezpieczne

Pokój dziecka to miejsce, gdzie bezpieczeństwo zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Nie inaczej rzecz ma się podczas wyboru drzwi do dziecięcego pokoju. Na co zatem warto zwrócić uwagę, by zachować ten parametr?

Małe dzieci czują się bezpiecznie, gdy w pokoju jest zapalone światło, lub gdy przenika ono do pomieszczenia z zewnątrz. W związku z tym warto rozważyć zakup drzwi z przeszkleniem do pokoju dziecka. Dzięki nim światło przenikające do wnętrza z innych pomieszczeń delikatnie je rozjaśni, dzięki czemu pokój dziecięcy będzie miejscem przyjaznym i maluch poczuje się w nim bezpieczniej.

Wybierając rodzaj szyby, która znajdzie się w drzwiach do pokoju dziecka, postawmy na szybę satinato. Dzięki temu, że jest ona matowa z jednej strony, uniemożliwia widzenie wnętrza, jednocześnie rozpraszając i zmiękczając wpadające światło.
Jeśli natomiast zależy nam na całkowitej przeźroczystości, postawmy na szybę chinchilla, dzięki której wnętrze pokoju naszego malucha będzie dla nas widoczne, a my będziemy widoczni dla niego.

I nie musimy się obawiać, że szyba się stłucze i spowoduje tym samym zagrożenie dla naszego dziecka. Stosowane w drzwiach INVADO szkło hartowane jest siedmiokrotnie odporniejsze na stłuczenia od tradycyjnego szkła. Dodatkowo, nawet w przypadku uszkodzenia, szyba rozsypie się na drobne kawałki o zaokrąglonych krawędziach, dzięki czemu nawet w tym przypadku szkło będzie bezpieczne.

Warto również wiedzieć, że drzwi wewnętrzne INVADO charakteryzują się zaokrąglonymi krawędziami, co sprawia, że są bezpieczne dla domowników, zwłaszcza tych najmłodszych i drzwi z przeszkleniami do pokoju dziecka to naprawdę bezpieczny wybór.

Drzwi do dziecięcego pokoju muszą być również wytrzymałe

Drzwi do pokoju dziecka powinny być nie tylko bezpieczne, ale też wytrzymałe i szczególnie odporne. Maluchy są bardzo żywe i pomysłowe, zatem drzwi muszą sprostać wymaganiom stawianym przez dziecięce rączki. W tym przypadku liczy się rodzaj wybranej okleiny. Warto postawić na tę z podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi. W ofercie INVADO okleiną, która doskonale sprawdzi się w tej sytuacji, jest eco fornir. Doskonale nadaje się on do skrzydeł będących intensywnie eksploatowanymi.

Ta syntetyczna okleina jest odporna na zabrudzenia i bez trudu daje się utrzymać w czystości. Często wystarczy miękka wilgotna ściereczka, by przywrócić im blask. Czasami, przy większych i mocniejszych zabrudzeniach, trzeba będzie dodać łagodny środek chemiczny.

Eco fornir dostępny jest w 5 różnych kolorach, od najjaśniejszej bieli poprzez dąb eterno, dąb szary po ciemną coimbrę i najciemniejszy orzech duro. Dzięki temu możemy bez trudu dopasować skrzydła do odpowiadającej nam estetyki wnętrza.

Aranżacja pokoju dla dzieci

Na koniec pamiętajmy o tym, by drzwi prowadzące do pokoju dziecka były estetycznie spójne z całością wnętrza. Nie tylko samego dziecięcego pokoju, lecz również z innymi pomieszczeniami i z drzwiami, które do nich prowadzą.

By zachować estetyczną spójność postawmy na konkretną kolekcję drzwi, w ramach której wybrać możemy różne, spójne estetycznie modele. Od drzwi pełnych, po te z różną ilością przeszkleń. Wszystko w ramach spójnej estetycznie całości. Dzieki temu aranżacja pokoju dla dzieci będzie spójna z aranżacja całego M. Wybierając różne modele z tej samej kolekcji do różnych pomieszczeń – drzwi pełne do łazienki czy sypialni, drzwi z różną ilością przeszkleń do kuchni czy pokoju dziecka – nie narazimy naszego mieszkania czy domu na estetyczny misz-masz.

Poniżej drzwi z kolekcji drzwi wewnętrznych Pasaro.