Najtrudniejszą decyzją, jaką trzeba podjąć przy zakupie drzwi do wnętrza, jest kolor. Wybór wśród wielu opcji dostępnych na rynku może być trudny. Buk? Jesion? Sosna? Dąb? Można zdecydować się na ciemniejsze lub jaśniejsze kolory. W jakim kolorze powinny być drzwi? Do podłogi? A może do podłogi?

Jeśli coraz trudniej jest Ci podjąć decyzję, postaw na uniwersalizm i wybierz drzwi, które zawsze są modne w kolorze białym.

Biel to kolor, który nigdy nie wyjdzie z mody. Biel dodaje wnętrzom lekkości i świeżości. Biel sprawia, że pomieszczenia wydają się większe, jaśniejsze i bardziej przestronne. Właśnie dlatego biel jest świetna dla małych przestrzeni. Biel ma dodatkową zaletę - może pracować w wielu kombinacjach kolorystycznych. Może być użyta jako tło lub jako kontrast, co jest świetnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni.

Przewaga bieli

Białe drzwi i ściana to idealny punkt wyjścia do aranżacyjnego szaleństwa. Możemy również wybrać niewidoczną ościeżnicę Sara Pro oraz dedykowane drzwi Norma Decor, które stworzą bezproblemowe tło dla naszych wyborów wnętrzarskich.
Biel w bieli to idealne rozwiązanie dla minimalistów wnętrzarskich, którzy preferują proste i estetyczne rozwiązania.

W kontraście

Z białymi drzwiami dobrze sprawdzą się również kontrastowe zestawienia. Ciemniejsze ściany podkreślą ich biel i dodadzą charakteru.
Ściany w kolorze czarnym lub ciemnoszarym to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią kontrasty. Białe drzwi na takim tle będą wyglądać niesamowicie i będą bardzo dekoracyjne.
Szklane drzwi wprowadzą do wnętrza więcej światła i sprawią, że będzie ono bardziej atrakcyjne.
Pamiętajmy, że szara ściana lub czarna ściana powinna być tylko elementem pomieszczenia i tłem dla białych drzwi. Pomalowana na tak ciemny odcień przytłoczy pomieszczenie.
Możesz również dodać białe dodatki różnego rodzaju, aby drzwi nie były jedynym elementem we wnętrzu.

Jak dbać o białe drzwi?

Ludzie odkładają zakup białych drzwi wewnętrznych, ponieważ martwią się o to, jak długo będą one trwałe. Niepotrzebnie. Nowoczesne okleiny można łatwo wyczyścić, niezależnie od ich koloru. Białe drzwi wewnętrzne można łatwo wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki i łagodnego detergentu. Dzięki temu zachowają dobry wygląd przez długi okres czasu.